Hibsi preskočili Seltik

Ian MacNicol/Getty Images

Pobedom na gostovanju Hamiltonu (4:0), u 17. kolu škotskog šampionata, fudbaleri Hibernijana preskočili su na tabeli Seltik i pozicionirali se na drugom mestu, sa 12 bodova zaostaka za liderom Glazgov rendžersom.

Mreže na popularnom „Hop“ stadionu pogađali su Bojl (10), Daidž (39), Mek Džin (66) i Nisbet (68).

Aberdin je jedini od domaćih timova upisao tri boda u subotnjem programu. Za pobedu nad Ros kauntijem (2:0) najzaslužniji je bio dvostruki strelac Kurtis Mein.

Sent Miren je golom Mek Greta, u 13. minutu, stigao do tri boda na gostovanju Madervilu.

Veliki trijumf upisao je i Livingston na stadionu Sent Džonsona (2:1). Gatri je doveo goste do prednosti 48, uzvartio je Ken u 54, dok je gol odluke bio delo Robinsona u 65. minutu.

Posle nepotpunog 17. kola, Rendžers ima 44 boda, Hibernijan utakmicu više i 12 bodova manje. Seltik je treći sa tri utakmice manje od Hibernijana, sa 31 bodom, koliko ima i Aberdin, uz 16 odigranih utakmica. Poslednja tri mesta zauzimaju Sent Miren (15), Hamilton (14) i Ros kaunti (13 bodova).