Pobede Rendžersa i Hartsa

AP Photo/Scott Heppell/via Guliver

Fudbaleri Rendžersa i Hartsa pobedili su u 19. kolu škotskog Premijeršipa.

„Policajci“ su upisali minimalac protiv Dandi junajteda. Presudio je pogodak Tavernijera, sa bele tačke, u 71. minutu.

„Srca“ su bila uspešna na gostovanju Dandiju (1:0). Odlučio je Voker, u 75. minutu.

Livingston je stigao do boda u finišu duela sa Ros kauntijem (1:1). Gosti su poveli, preko Konkole, pred odlazak na odmor, izjednačio je Obileje, na asistenciju Penrika, u 89. minutu.

Madervel je sa 2:0 pobedio Sent Džonston. Trijumf domaćina potpisali su Kornelijus (17) i van Ven (55).

Rendžers, na vrhu, ima 48 bodova, utakmicu manje i sedam poena više od drugoplasiranog Seltika. Treći Harts ima 33, četvrti Madervel 28, peti Dandi 25, osmi Livingston 20. Poslednja tri mesta zauzimaju Dandi (16), Ros kaunti (15) i Sent Džonston (14).