Sead Hakšabanović, Seltik
Sead Hakšabanović; Foto: Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Seltika i Rendžersa ostvarili su pobede u mečevima 29. kola Premijer lige Škotske.

Povezane vesti

Seltik je u Glazgovu savladao Hibernijan 3:1 iako je na poluvremnu imao gol minusa. Gosti su poveli pogotkom Kempbela u 39. minutu iz penala što je bio šok za domaće navijače pogotovo zbog činjenice da je Hibernijan od 24. igrao bez isključenog Juana.

Domaći su izjednačili u 52. minutu golom Žoze sa bele tačke, a u finišu su još dva puta matirali protivničkog čuvara mreže preko Hjun-Gjua i crnogoroskog internacionalca Hakšabanovića u petom minutu sudijske nadoknade. Dvadesettrogodišnjem veznjaku to je bio peti pogodak u sezoni.

Seltik je priv sa 82 boda, dok je Hibernijan peti sa 40.

Rendžers je u gostima savladao Madervel 4:2 golovima Tavernijera u 23, Sakale u 46, Kantvela u 63. i Tilmana u 69. minutu. Strelci za domaći tim bili su Van Ven u 3. i Mugabi u 59. minutu, a u 76. isključen je Slateri.

„Policajci“ su drugi na tabeli sa devet bodova manje od Seltika, a Madervel deveti sa 30.