Rendžers na plus 22

Morelos Rangers
REUTERS/Russell Cheyne

Pobedom nad trećeplasiranim Aberdinom, u 23. kolu škotskog Premijeršipa, uz četiri utakmice više, Glazgov rendžers pobegao je najbližem pratiocu Seltiku čak 22 boda.

Lider je do 50. minuta imao prednost od dva gola. Kolumbijac Alfredo Moleros, sa dva pogotka, u 32. u 50. minutu, nagovestio je trijumf Rendžersa. Pogodak Kenedija, sredinom drugog poluvremena, zaključio je duel u Aberdinu na 1:2. „Policajci“ nisu iskoristili jedanaestarac u prvom poluvremenu.

U drugoj utakmici dana, Livingston je bio uspešniji od Ros kauntija (3:1). Pobednik je odlučen u finišu, Forest u 81. i Hamilton u 90. minutu doneli su trijumf domaćoj ekipi. Livingston je poveo preko Robinsona, na isteku devetog minuta, izjednačio je Lakin u 28.

Peti Livingston ima 27 bodova, Ros kaunti je poslednji sa 17.