Šampion se sapleo već na drugoj prepreci: Poraz u Dandiju

Steve Welsh/Getty Images

Šampion Škotske Rendžers upisao je prvi poraz u novoj sezoni Premijeršipa, pošto je bolji od njega u drugoj rundi bio Dandi Junajted sa 1:0.

Posle sigurnog slavlja kod kuće na otvaranju prvenstva protiv Livingstona (3:0), Policajci su se sapleli već na drugoj prepreci ka odbrani titule i u Dandiju ostali bez poena.

Jedini gol za domaćina dao je defanzivac Džejmi Robson u 64. minutu duela na Tenadis parku za prve bodove Junajteda u sezoni.

Dandi Junajted i Rendžers sada se nalaze u grupi timova sa po tri poena.

Harts je lider sa maksimalnih šest, pošto je na strani savladao Sent Miren 2:1. Halidej u 16. i Bojs u 73. doneli su pobedu Hartsu, dok je jedini gol za domaće postigao Šonesi u 85.

Samo minut kasnije Sent Miren je ostao sa desetoricom zbog isključenja Denisa. Taj tim u treće kolo ulazi uz jedan bod.