Seltik rutinski, Dandi stopirao „srca“

Juranović
Guliver image

Fudbaleri Seltika upisali su rutinski trijumf u duelu sa Sent Džonstonom (2:0), u desetom kolu škotskog Premijeršipa. Harts nije uspeo da nadogradi remi iz poslednjeg derbija, sa Glazgov rendžersom, igrao je samo 1:1 protiv Dandija.

Trijumf Seltika potpisali su Grk Jakumakis i Hrvat Juranović. Prvi je pogodio u 34, drugi sa bele tačke u 80. minutu.

Harts je od finiša prvog poluvremena imao prednost, zahvaljujući golu Sutara, na asistentciju Vudbarna. Izjednačio je Kuming u 83.

Najviše golova viđeno je u duelu Ros kauntija i Livingstona (2:3). Domaći su poveli već u sedmom minutu, precizan je bio Klark. Sredinom prvog poluvremena Vajt nije iskoristio jedanaestrac, što su gosti do odlaska na odmor najbolje iskoristili i golovima Andersona (31) i Beilija (43) preokrenuli rezultat. Uspeo je Kalahan, sredinom nastavka, da meč vrati u egal fazu, ali Parks je bio brži od sudijskog zvižduka i u poslednjim sekundama obezbedio Livingstonu tri boda.

Iako je viđen samo jedan pogodak, duel Aberdina i Hibernijana (1:0) obeležila je velika bura. Meč je produžen 11 minuta, zbog isključenja Mek Gregora u finišu susreta. „Crveni“ su sačuvali prednost iz 27. minuta, strelac je bio Ramirez.

Poslednji je završen duelDandi junajteda i Madervela (2:1). Golove za domaću ekipu postigli su Edvards (35) i Malgrju (77), na suprotnoj strani precizan je bio Vat sa bele tačke (70).

Harts, Glazgov rendžers i Dandi junajted, u vrhu, imaju po 20 bodova. Slede Seltik (19), Hibernijan (15), Madervel (14), Sent Miren (13), Aberdin (11), Livingston (10), Sent Džonston (9), Dandi (7) i Ros kaunti (3).