Škotska: Izraelci i Srbin guraju Kelte i prete Rendžerima

Seltik Celtic's Tom Rogic celebrates scoring their first goal with teammates Europa League - Group H - AC Milan v Celtic
REUTERS/Alessandro Garofalo

U Škotskoj nije bilo odlaganja u Premijeršipu, odigrano je svih šest utakmica, a gradski rivali šampion Rendžers i Seltik novim pobedama nastavili su trku za titulu.

U prvoj utakmici dana Seltik je rutinski savladao u gostima poslednjeplasirani St. Džonson – 3:1.

Sva tri gola za Kelte iz Glazgova postigli su Izraelci, najpre 20-godišnji Abada u devetom i 22. minutu, zatim i iskusni Biton u 82. minutu. Dve asistencije zabeležio je australijski reprezentativac srpskog porekla Tom Rogić.

Strelac utešnog gola za domaći tim bio je Kristofer Kejn u 69. minutu.

Ni Rendžers nije imao težak posao na svom Ajbroksu protiv St. Mirena. Posao je praktično završio već nakon prvog poluvremena. Pobedio je sa 2:0 golovima Rajta u 14. i Kolumbijca Morelosa u 26. minutu.

Svi rezultati 20. kola: St. Džonston – Seltik 1:3, Aberdin – Dandi 2:1, Dandi Junajted – Hibernijan 1:3, Harts – Ros Kaunti 2:1, Madervel – Livingston 2:1, Rendžers – S. Miren 2:0.

Rendžeri su zadržali šest bodova prednosti u odnosu na zeleno-bele. Prvi su sa 51 bodom, Seltik ima 45. Slede Harts 36, Madervel 31, Hibernijan 29, Aberdin 27, dandi Junajted 25, itd.

We end the year with three goals and three #cinchPrem points! ✊#STJCEL | #COYBIG 🍀