Minimalac Olimpije protiv Domžala

Ex-Yu lige 30. okt 20160:03 > 0:06
Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Olimpije pobedili su Domžale sa 1:0 u derbiju 15. kola slovenačkog prvenstva i tako se bar do nedelje vratili na čelo tabele. Ljubljančani su do trijumfa na „Stožicama“ došli golom Andraža Kirma u 58. minutu utakmice.

Olimpija posle desetog kola ima 32 boda na čelu tabele, dva više od Maribora, koji u nedelju u 14 časova gostuje Aluminiju. Domžale su na trećem mestu sa 26 bodova.

U jedinoj preostaloj utakmici odigranoj u subotu, Krško je pobedilo Celje sa 3:0 na gostovanju. Dvostruki strelac u tom trijumfu bio je Filip Dangubić, koji je jedan gol postigao iz penala, pošto je prethodno Nermin Haljeta doveo Krško u vođstvo u 18. minutu.

Uprkos porazu, Celje je na četvrtom mestu sa 23 boda, dok je Krško sada sedmoplasirano sa 17.