Kronaveter zadržao Olimpiju na čelu tabele

Slovenija 6. nov. 201619:01 > 19:02
Getty Images/Jeff J Mitchell

Fudbaleri Olimpije pobedili su Koper na gostovanju sa 2:1 u okviru 16. kola Prve lige Slovenije i zadržali se na čelu tabele. Junak pobede šampiona Slovenije bio je Rok Kronaveter.

Ljubljančani su poveli preko Leona Benka u šestom minutu, da bi na 1:1 u 52. minutu Matej Pučko doneo izjednačenje domaćinu. Olimpija je konstantno napadala, a do sva tri boda je došla golom Kronavetera u 88. minutu.

Olimpija se tako vratila na čelo tabele i sada ima 35 bodova, jedan više od Maribora, koji je u subotu sa 2:0 bio bolji od Celja. Koper je ostao na šestom mestu taabele sa 21 bodom.

U jedinoj preostaloj utakmici odigranoj u nedelju, Krško i Radomlje su igrali 1:1. Domaći tim je poveo preko Nermina Haljete u 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Gal Primc u 88.

Posle takvog raspleta, Krško je na osmom mestu sa 18 bodova, dok je Radomlje na poslednjoj poziciji sa samo pet.