Goleada u Celju, prekid u Krškom, remi Olimpije

Slovenija 19. nov. 201619:32 > 22:18
Getty Images/Joern Pollex

U subotu je počelo 17. kolo Prve lige u Sloveniji. Celje je upisalo ubedljivu pobedu, dok je meč Krško - Koper prekinut u 62. minutu.

Celje je pred svojim navijačima slavilo protvi Rudara 4:0. Volaš je postigao prvi i četvrti gol za Celje, a u strelce su se za domaći tim upisali i Cirjak i Pungaršek.

Duel Krškog i Kopera sudija Mitja Žganec morao je da prekine u 62. minutu. Rezultat je u tom trenutku bio 0:0, ali uslovi kišom raskvašenog terena nisu dozvolili da duel bude završen.

Prvoplasirana Olimpija je izgubila bodove u trci za titulu na gostovanju Gorici (1:1), pa sada ima dva boda više od Maribora, koji će protiv Radomlja igrati u nedelju.

„Zmajevi“ su poveli golom Leona Benka u 12. minutu, dok je Gorica izjednačila preko Mirana Burgiča u 80. minutu.