Slovenija: Remi Maribora, iznenađenje Kopera

Slovenija 6. maj. 201722:11 > 22:13
You Tube

Fudbaleri Maribora remizirali su poslednjem subotnjem meču 32. kola slovenačke Prve lige na svom terenu protiv Gorice (2:2). Uprkos remiju Maribor je povećao prednost u odnosu na drugoplasirane Domžale koje su poražene od Kopra 3:0.

Getty Images/Joern Pollex

U zanimljivom meču u „Ljudskom vrtu“ Gorica je pružila sjajnu partiju i zasluženo došla do boda protiv favorita. Dejan Žigon je doveo goste u vođstvo u 35. minutu i taj rezultat je bio aktuelan sve do 52. kad je iskusni napadač Milivoje Novakovič poravnao. Gorica je ponovo došla do prednost pogotkom Nigerijca Bede Osuija u 72, da bi Novakovič svojim drugim golom postavio konačan rezultat i doneo remi Mariboru u 87. minutu.
Posle ovog kola Maribor ima 15 bodova više od Domžala i utakmicu manje.

U ostalim mečevima kola, fudbaleri Kopera savladali su na svom terenu drugoplasiranu ekipu Domžalea (3:0) čime je gostujuća ekipa praktično ostala bez šansi u borbi za šampionsku titulu.
Koper su do pobede vodili Ruben Belima golovima u 14. i 83. minutu i Nermin Hodžić koji je doveo Koper u vođstvo u 7. minutu.
Domžale posle ovog poraza imaju 54 boda i nalaze se na drugoj poziciji, dok je Koper na šestom mestu sa 45.

Ekipa Celja je savladala na gostovanju prežaleno Radomlje minimalnim rezultatom 1:0. Gol vredan tri boda postigao je Matej Podlogar u 33. minutu.
Celje se nalazi petom mestu sa 48 bodova dok je Radomlje ubedljivo poslednje sa samo 11 bodova iz 32 kola.

Pogledajte rezultate i tabelu slovenačke lige.