Olimpija "četvorkom" slomila nezgodno Krško

Ex-Yu lige 10. sep 201718:45 > 18:56
Printscreen

Fudbaleri Olimpije savladali su na gostovanju Krško rezultatom 4:2 u 8. kolu Prve lige Slovenije.

Zmajevi su  neporaženi posle osam kola sa 20 bodova, ali su do pobede protiv Krškog morali dobro da se pomuče, pre nego što su došli do nova tri boda.

Domaćin je poveo golom Marina Jurine u 8. minutu, da bi u 25. izjednačio austrijski vezista Stefan Savić. Novo vođstvo za Krško je golom doneo srpski napadač Miljan Škrbić u 33. minutu, što je bio njegov deveti pogodak u sezoni. Bivši fudbaler OFK Beograda je tako ostao usamljen na prvom mestu na tabeli liste strelaca slovenačkog šampionata.

Ipak, u drugom delu igre je viđena bolja igra Olimpije, koja je krunisana sa tri gola i na kraju ubedljivom pobedom. Prvo je Portugalac Rikardo Alveš izjednačio na 2:2 u 53, a onda je Argentinac Andres Vombergar u 56. postigao gol za 3:2. Konačan rezultat je postavio novim golom Alveš u 74. minutu.