Zahovič za remi Maribora i Olimpije, Celje se razigralo

Ex-Yu lige 31. mar 201822:30 > 22:32
Alexander Hassenstein, Getty Images

Fudbaleri Olimpije i Maribora igrali su nerešeno 1:1 u derbiju slovenačkog prvenstva koji je odigran u 25. kolu slovenačkog prvenstva.

Oba gola na stadionu „Stožice“ viđena su u poslednjih pola sata susreta. Prvo je Mič Apau doveo domaćina u vođstvo u 69. minutu, a bod braniocu titule doneo je Luka Zahovič u 82. minutu.

Takav rasplet znači da je rastojanje između ekipa na čelu tabele ostao isti. Olimpija ima 59 bodova, deset više od Maribora, koji ima utakmicu manje.

Kolo je obeležila i ubedljiva pobeda Celja nad Ankaranom rezultatom 7:1 i to pošto su gosti vodili od desetog minuta Tima Vodeba. Na izjednačenje se čekalo do 60. minuta, kada je strelac bio Luka Žinko, a potom je viđeno šest golova za 20 minuta. Dva gola postigao je Nino Pungaršek, a strelci su bili i Rudi Požeg, Elvedin Džinić i Amadej Brecl, dok je Ćazim Šuljić zatresao mrežu svog tima.

Celje sada ima 36 bodova na petom mestu tabele, dok je Ankaran na začelju sa 13.

U jedinoj preostaloj subotnjoj utakmici, Domžale su sa 2:1 slavile na gostovanju Krškom. Domaći tim je poveo već u drugom minutu preko Lea Ejupa, a izjednačenje je usledilo četiri minuta kasnije, kada je strelac iz penala bio Senijad Ibričić. Sva tri boda Domžalama doneo je Nermin Hodžić minut pre kraja regularnog dela utakmice.

Domžale imaju 46 bodova na trećem mestu tabele, dok je Krško četiri pozicije iza sa 23.