Jamajčanin Nikolson srušio Goricu

Slovenija 7. nov 201817:28 > 17:37
Getty Images/Alex Grimm

U Domžalama je odigran zaostali meč 14. kola Prve Lige Telekom Slovenije, u kojem je domaćin savladao trećeplasiranu Goricu rezultatom 3:1 (2:0).

Zablistao je Jamajčanin Šamar Nikolson, koji je sa dva gola Domžalama doneo petu ovosezonsku pobedu, prvu posle mesec i po dana, kad su slavili u Krškom.

Već u 10. minutu Domžale su povele. Pogodio je Matej Podlogar, povratnik u domaći tim, kome je to bio prvi gol u sezoni. Sjajno se snašao posle velike gužve u šesnaestercu i pokušaja petom Nikolsona.

U nastavku je domaćin propuštao šanse, da bi u 40. minutu oberučke prihvatio poklon golmana gostiju Sorčana. Posle centaršuta Sikošeka, Nikolson je glavom prosledio loptu, koja je pala dva metra ispred čuvara mreže gostiju i onda mu na iznenađenje svih prošla kroz noge!

Početna inicijativa gostiju u drugom poluvremenu krunisana je golom Semira Smajlagića, koji je iskoristio nepažnju odbranu domaćih i posle pravog karambola u šesnaestercu Domžala, relativno lako i uz dosta sreće matirao golmana Mulalića. U narednih par minuta imali su Goričani dve šanse za izjednačenje, a kad ih nisu iskoristili, stigla je kazna. Lepu akciju domaćih, krunisao je Nikolson, prelepim udarcem glavom u padu, sa pet metara. Sjajno je centrirao Dario Melnjak. Do kraja su mreže mirovale, iako su gosti propustili još nekoliko lepih prilika.

Posle ovog meča, na tabeli Prve Lige Slovenije nije došlo do promena, ali su sada četvrtoplasirane Domžale na samo dva boda zaostatka za Goricom. Maribor na vrhu ima 33 boda, Olimpija je drugoplasirana sa 29, Gorica ima 22, a Domžale 20 bodova.