Olimpija trijumfalna u Gorici, slavile i Domžale

Ex-Yu lige 8. dec 201818:35 > 18:38
sport klub

Fudbaleri Olimpije pobedili su Goricu na gostovanju rezultatom 3:1 u 19. kolu slovenačkog prvenstva i tako ostvarili desetu pobedu ove sezone.

Ljubljančani su u Novoj Gorici slavili posle niza preokreta, pošto je posle prvih 45 minuta igre rezultat bio 1:1. Oba gola u prvom poluvremenu postignuta su iz penala – Andres Vombergar je doveo Olimpiju u vođstvo, a izjednačio Uroš Celcer u 44. Sva tri boda gostima doneli su Stefan Savić i Vombergar svojim drugim golom.

Olimpija sada na drugom mestu tabele ima 36 bodova, devet manje od vodećeg Maribora. Gorica je na sedmoj poziciji sa 22 boda, pošto je bez trijumfa još od 7. oktobra. Ono što je zabrinjavajuće za tim iz Nove Gorice je to što je na poslednjih devet utakmica upisao osam poraza.

U drugoj utakmici subotnjeg programa, Domžale su savladale Krško 2:1. Strelci za pobednički tim bili su Dario Melnjak i Amedej Vetrih, dok je počasni gol za goste bio delo Dalibora Volaša.