Maribor "surov" za prvo mesto, goleada u Velenju

Ex-Yu lige 9. nov 201918:57 > 18:59
SK

U subotu su na programu bila dva meča 17. kola slovenačke Prve lige – Maribor je ubedljivo slavio protiv Domžala, a Rudar i Celje su remizirali sa čak 3:3.

Prvi je na programu bio susret u Velenju, a na „Mesnom stadionu na jezeru“ viđeno je nesvakidašnje prvo poluvreme – domaćin je do 34. minut poveo sa čak 2:0 golovima Petrovića i Radića, ali je za samo dva minuta gost iz Celja izjednačio golovima Žana Benedičiča i Mitje Lotriča u 39. i 40. minutu.

Do kraja poluvremena Mićo Kuzmanović je postigao gol i doveo domaće ponovo u vođstvo – u 45+1. minutu bilo je 3:2 za Rudar.

Konačan rezultat postavljen je u 51. minutu preko Vizingera, a do kraja susreta Vidmajer je dobio drugi žuti karton u 90. minutu, pa su gosti meč završili sa desetoricom.

Rudar ostaje na dnu sa 17 bodova, dok je Celje peto.

Maribor je na „Ljudskom vrtu“ bio ubedljiv protiv Domžala i pobedio ih sa 4:1. Strelci za „Ljubičaste“ bili su Luka Zahovič, Kronaveter dvaput (osmi i deveti gol u sezoni) i Rudi Požeg Vancaš, dok je utešni gol za Domžale postigao Vuk u 88. minutu.

Maribor je trenutno prvi na tabeli sa bodom više i odigranom utakmicom više od Olimpije. U narednom kolu gostuju Aluminiju. Domžale su sedme sa 16 bodova.

U derbiju prethodnog kola Mura je nanela treći poraz u sezoni ekipi Olimpije, slavivši na svom terenu sa 3:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU prvenstva Slovenije.