Sedmica Olimpije, Maribor u 90+4

Ex-Yu lige 5. jul 202022:18 > 22:35
Print screen/SK

Nastavlja se uzbudljiva šampionska trka u Sloveniji. Lider Olimpija slavila je gostima protiv Triglava 7:3, dok je šampion Maribor posle dosta peripetija uspeo da pobedi Muru kod kuće 3:2.

Neverovatan meč odigran je u Kranju. Olimpija je posle 23 minuta vodila 2:0 golovima Vukušića u 12. i Čekićija u 23. minutu. Ali Triglav je za samo dva minuta potpuno anulirao prednost. Pomalo izgubljeni, nekada veliki talenat Crvene zvezde, Filip Janković postigao je u 30. minutu svoj treći gol u sezoni, a u 32. minutu Milanović izjednačuje na 2:2. Ipak, Olimpija je na poluvreme otišla sa prednošću, pošto je u 45. minutu Vukušić realizovao penal i postigao drugi gol na meču.

Drugo poluvreme bilo je krcato golovima kao i prvo. Mlakar je 55. minutu doneo novo izjednačenje. Ali samo pet minuta kasnije uzvratio je junak Ljubljančana Vukušić, koji je postigao het-trik za 3:4. Rezultatska neizvesnost vladala je do 74. minuta, ali za samo pet postigli su gosti još tri gola, Stefan Savić dva, a potom je i asistirao Bezjaku za treći i bilo je 7:3, rezultat kojim je i završena utakmica. Olimpija je ostala lider sa 62 boda i ima četiri više od Celja i Maribora, dok je Triglav pretposlednji sa 31 bodom i ima tri boda manje od Tabora, koji je prvi u sigurnoj zoni.

Posle poraza od Olimpije u Ljubljani Maribor je morao da pobedi Muru kod kuće kako bi ostao u trci. Vodili su Ljubičasti 2:0 golovima Kretua u četvrtom i Bajdea u 25. minutu. Ipak, Mura je uspela da dođe do izjednačenja golovima Maruška u 60. i Marose u 69. minutu. Ipak, bodovi su ostali u Ljudskom vrtu, pošto je Tavareš u četvrtom minutu nadoknade doneo pobedu Mariboru. Mura je peta sa 47 bodova.