Mura sigurna, Olimpiji i Mariboru po bod

Slovenija 30. avg. 202023:00 > 23:02
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Tri meča drugog kola u nedelju su odigrana u Prvoj ligi Slovenije. Mura sigurna, Olimpiji i Mariboru po bod.

Fudbaleri Mure savladali su Tabor Sežanu rezultatom 3:0 i upisali drugu pobedu u sezoni.

Dva gola postigao je hrvatski internacionalac Andrija Filipović, a jedan Nino Kouter.

Olimpija se sa gostovanja Koperu vraća samo sa bodom. Meč je završen rezultatom 1:1.

Zuzek je doneo vođstvo Koperu, a gosti iz Ljubljane do boda su stigli u 26. minutu sa bele tačke golom Čekićija. Olimpiji je ovo prvi meč u sezoni, a Koper je iz dva duela osvojio prvi bod.

Bod na gostovanju osvojio je i Maribor koji je igrao 1:1 sa Domžalama.

Poveo je Maribor golom Repaša u 24. minutu, a konačan rezultat postavio je u 62. Kolobratić. Kao i Olimpija, i Maribor je u nedelju odigrao prvi meč u sezoni, a Domžale nakon poraza u prvom kolu osvajaju prvi bod.