Slovenija 13. sep. 202023:42 > 23:44
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Odigrana su tri meča trećeg kola slovenačke Prve lige, a pobede su ostvarili Tabor Sežana i Koper, dok je jedan meč završen bez pobednika.

Fudbaleri Tabora iz Sežane bili su bolji od Aluminija 3:1.

Ekipu Tabora nije poremetilo to što je od 29. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Stančić zaradio drugi žuti karton.

Babić je doneo prednost ekipi iz Sežane u 34. minutu iz penala. Aldair je u 61. povisio na 2:0, dok je Kukuličić u 77. postigao jedini gol za goste.

Konačan rezultat postavio je Stare u 88. minutu.

Koper je pobedio Goricu 4:2 u gostima, a ni njima nije smetalo to što imaju igrača manje od 29. minutu, kada je Cirjak dobio drugi žuti karon.

Povela je Gorica u 36. minutu pogotkom Pjevusija, dok je Žužek u 41. izjednačio.

Isti igrač je u 51. minutu doneo prednost gostima, a pobedu su kompletirali Mulahusejnović u 60. i Stevanović u 65. minutu.

Poslednji meč dana odigrali su Olimpija i Mura, a u Ljubljani nije bilo golova.