Slovenija: U centru pažnje Đorđe Ivanović i Argentinci

Olimpija
print screen/NK Olimpija

U utakmicama desetog kola prvenstva Slovenije igranim u utorak Olimpija je u Novoj Gorici savladala domaći tim sa 2:0, dok je Koper na svom terenu bio bolji od Tabora 2:1.

Zmajevi iz Ljubljane vezali su drugu pobedu u šampionatu. Vodeći gol u 16. minutu udarcem glavom postigao je Argentinac Andres Vombergar posle odličnog centaršuta Đorđa Ivanovića.

Bivši fudbaler Partizana i subotičkog Spartaka postavio je konačan rezultat u 78. minutu. Ivanoviću je to peti gol u šampionatu Slovenije.

U startnoj postavi Olimpije bio je i 19-godišnji Radivoj Bosić, dok je za Goricu igrao nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Aleksandar Bjelica.

Ovom pobedom Olimpija se izjednačila na čalu tabele sa Murom. Oba tima imaju po 18 bodova, po dva više od Maribora I Kopera, koji je nešto ranije tokom dana pobedio kao domaćin Tabor iz Sežane sa 2:1. Pobedonosni gol postigao je u 81. minutu Argentinac Spineli, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu umesto Stefanovića.

U sledećem kolu u Ljubljani igraju Olimpija i Koper.