Domžale i Georgijević izbacili Maribor iz Kupa Slovenije

Slovenija 28. okt. 202123:09 > 23:12
Dejan Georgijević NK Domžale
Twitter/NK Domžale

Ekipa Domžale napravila je podvig i kao gost eliminisala Maribor iz Kupa Slovenije pobedom od 2:1 na stadionu Ljudski vrt.

Gosti su poveli pogotkom 36-godišnjeg veterana Senijada Ibričića u 33. minutu i tim rezultatom otišlo se na odmor. Drugi gol delo je srpskog internacionalca Dejana Georgijevića u 70. minutu. Bio je to četvrti pogodak u sezoni za nekadašnjeg fudbalera Zemuna, Teleoptika, Spartaka, Inđije, Voždovca, Partizana, mostarskog Veleža…

Već tada je bilo jasno da će Maribor teško izbeći eliminaciju iz nacionalnog kupa. Domaći tim je uspeo samo da stigne do utešnog pogotka, strelac je bio Francuz Malik Selouki u poslednjem minutu susreta.

Pored ekipe Domžale u polufinale Kupa Slovenije ranije su se plasirali Bravo, Celje i Kopar.