EX-YU: Hladan tuš za Olimpiju, Domžale pobedile Ljubljančane

Slovenija 17. feb 202218:32 > 18. feb 2022 10:41
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Domžala pobedili su kao domaćini ekipu Olimpije sa 2:0 u zaostaloj utakmici 19. kola šampionata Slovenije.

Povezane vesti

Domaći tim priredio je iznenađenje i sprečio goste iz Ljubljane da se domognu drugog mesta na tabeli.

Fudbaleri iz Domžala su već u prvom poluvremenu stekli nedostižnu prednost. Golove su postigli Janez Pišek u šestom i Benjamim Markuš u 36. minutu nakon greške golmana gostiju.

Trener Olimpije Dino Skender je na polovremenu napravio nekoliko izmena, ali se rezultat više nije menjao (gostima je u nastavku poništen jedan gol zbog nedozvoljene pozicije).

Olimpija je nakon ovog poraza ostala na trećem mestu na tabeli sa dva boda manje od drugoplasiranog Maribora. Domžale su šeste sa 27 bodova.

U narednom kolu Olimpija gostuje Taboru u Sežani, a Domažele vodećem Koperu.