EX Yu: Pobeda Hajduka, sedam crvenih u Makedoniji

Ex-Yu lige 21. avg 202223:23 > 23:24 0 komentara
Ljudski vrt Maribor
Image ID: 1006601606 via Guliver

Maribor je nastavio sa slabim rezultatima u ovoj sezoni, u duelu 6. kola slovenačke lige igrao je nerešeno sa Celjem na svom terenu 2:2.

Nije izgledalo da će Ljubičasti doživeti novi kiks kada su nakon 23 minuta igre poveli 2:0. Dvostruki strelac bio je Austrijanac Marko Božić.

Ipak, tada je na scenu stupio Čikvubuike, 195 centimetara visoki napadač iz Nigerije.

Do kraja poluvremena postigao je dva gola, dovoljno da Celje osvoji bod na ovom meču. Maribor ima samo četiri boda nakon šest odigranih kola.

U Premijer Ligi Bosne i Hercegovine u nedelju je igran jedan meč, i završen je istim rezultatom – Posušje i Igman Konjić igrali su nerešeno 2:2.

U Hrvatskoj, Hajduk je pred meč sezone sa Viljarealom savladao Lokomotivu na svom Poljudu sa 2:1, prvenac u dresu Splićana postigao je nigerijski štoper Avazim, letošnje pojačanje kluba. Istra i Rijeka podelili su bodove (1:1).

Hajduk ima devet bodova i dva meča manje od lidera Dinama koji ima 16 bodova.

U prvenstvu Severne Makedonije odigrane su četiri utakmice i viđeno je devet golova i sedam crvenih kartona. Škendija je u gostima bila bolja od Akademije Pandev 1:0 i to je jedini duel na kome nije bilo isključenja.

Sileks je u Kratovu pobedio Skoplje 3:1 uz tri crvena kartona (dva za domaćina), Struga je bila bolja od Rabotničkog 2:1 (takođe dva crvena za domaći tim), dok su Tikveš i Bregalnica u Kavadarcima odigrali nerešeno 1:1.

Struga je prva posle tri kola sa devet bodova, a po sedam imaju Sileks i Škendija.