EX YU: Pobeda Olimpije, poraz Maribora, remi u derbiju BIH

Ex-Yu lige 31. jul 202222:56 0 komentara
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Olimpija je upisala i treći trijumf u novoj sezoni slovenačke 1. lige.

Ovoga puta na Stožicama je savladan gradski rival Bravo rezultatom 1:0. Pobedu Zmajevima doneo je član mladog tima Ljubljančana, Marcel Ratnik u 78 minutu.

Nakon tri odigrana kola Olimpija je lider na tabeli sa maksimalnim učinkom, dok je Bravo pretpeo i drugi poraz.

Maribor je izgubio na gostovanju Kopru 2:1, i ima samo jedan osvojen bod. Celje i Mura odigrali su sjajan meč koji je završen rezultatom 3:3.

U Bosni i Hercegovini, veliki derbi odigrali su Željezničar i Široki Brijeg, Vukoja je u petom minutu nadoknade doneo bod gostima (1:1).

Napadač Zrinjskog Nemanja Biblija postigao je 125. gol u Premijer Ligi izjednačio se sa Vagnerom na vrhu liste strelaca. Njegov tim stigao je do prve pobede u sezoni, savladavši Leotar sa 4:1.

U Hrvatskoj dva remija – Osijek i Slaven igrali su bez golova, a Rijeka i Gorica 1:1.