Ex Yu: Remi Maribora i Kopera, Borac bolji od Sarajeva

Ex-Yu lige 30. apr 202222:33 > 22:33 0 komentara
Guliver

Derbi kola u ligama bivše Jugoslavije igran u Mariboru, pobednika nije bilo, Viole i Koper će do kraja voditi borbu za titulu u Sloveniji.

Derbi slovenačkog prvenstva između Maribora i Kopera u “Ljudskom vrtu” mogao je da reši prvenstvo. Ipak, pobednika nije bilo, rivali su odigrali nerešeno – 1:1, pa su tri kola pre kraja Mariborčani zadržali bod više u odnosu na Koper.

Činilo se da će Viole do trijumfa, posle pogotka najboljeg strelca Lige Ognjena Mudrinskog, koji je bio precizan u 26. minutu. Ipak, da Maribor ne ode na četiri boda prednosti potrudio se Nigerijac Osuži, koji je u 35. minutu postavio konačan rezultat.

Radomlje je ostvarilo trijumf u Sežani protiv Tabora – 2:1. Ta pobeda je i definitivno gostima obezbedila opstanak u društvu najboljih, dok će se Tabor do kraja boriti sa fenjerašem Aluminijom, da stigne do baraža za opstanak.

Derbi kola u Premijer ligi Bosne i Hercegovine igran je u Banjaluci, gde je Borac slavio minimalni trijumf protiv Sarajeva – 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Jovo Lukić u 33. minutu.

U preostala tri meča igrana u subotu, viđen je još samo jedan gol. Rudar je protiv Slobode u Prijedoru došao do možda ključne pobede u borbi za opstanak, golom Jakupovića u 83. minutu. Mreže su bile mirne u duelima Tuzla sitija i Željezničara, odnosno Radnika iz Bijeljine i Posušja.

Rijeka je opravdala ulogu favorita na gostovanju Šibeniku, slavila je trijumf u goleadi – 5:3. Ipak, teško će Riječani do kraja šampionata uspeti da se umešaju u borbu za titulu, ispred njih su sa dobrom bodovnom zalihom Dinamo, Hajduk i Osijek. Meč bez većeg rezultatskog značaja igran je u Koprivnici, Slaven je pobedio ekipu Gorice sa 2:1.

Bregalnica je do nogu potukla Škupi, ekipu koja je nedavno obezbedila prvu titulu nacionalnog prvaka u istoriji – 4:1. Prva dva gola delo su srpskog internacionalca Milana Đokića, bivšeg igrača Zlatibora i TSC-a. Škendija je ostvarila vrlo važan trijumf u borbi za Evropu u Tetovu protiv Rabotničkog, golom Dorijeva u 55. minutu – 1:0.