Fudbaleri Kopra osvojili Kup Slovenije

Ex-Yu lige 11. maj 202223:06 0 komentara
Print screen

Fudbaleri Kopera pobedili su ekipu Brava sa 3:1 i peti put u istoriji osvojili Kup Slovenije.

Koperu je pre susreta dodeljena uloga favorita, a ekipa sa primorja je tek u poslednjih 20 minuta uspela da slomi otpor rivala. Dvostruki strelac za izabranike Zorana Zeljkovića bio je Gambijac Lamin Koli.

Pored njega za Koper je pogodio i Andrej Kotnik. Počasni gol za Ljubljančane delo je Gregora Bajde.

Igralo se vrlo oprezno u prvom delu susreta, ali su igrači Kopera više pretili. Prva prva prilika viđena je u 20. minutu kada je Koli šutirao iz daleka, a je njegov pokušaj zaustavio je Matija Obranić.

Nije bilo mnogo velikih šansi, ipak ponovo su Zeljkovićevi fudbaleri zapretili i sada je sa ivice kaznenog prostora pokušao Bede Osudži. Ljubljančani su došli do daha u finišu prvog poluvremena, ali nisu ozbiljnije ugrozili protivnika.

Mirno je bilo u nastavku meča sve do 70. minuta kada je otpor Brava konačno srušen. Kotnik je napravio odličan dribling i uputio udarac, lopta je na putu ka golu pogodila Kolija i završila u mreži. Samo tri minuta kasnije viđen je novi gol i ponovo je u glavnoj ulozi bio nekadašnji igrač Maribora čiji je pogodak najpre poništen, a potom je posle gledanja vara ustanovljeno da Kotnik nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Neizvesnost je vraćena u 83. minutu kada je prednost Kanarinaca prepolovio rezervista Bajde. Ipak, nadu Ljubljančana da mogu do izjednačenja i eventualno prvog pehara u istoriji ugasio se Gambijac svojim drugim golom.

Napadač Kopera je prevario defanzivce ekipe trenera Dejana Grabića, a zatim preciznim udarcem smestio loptu u mrežu i doneo Kanarincima peti kup u istoriji.