Mura ostala bez dva boda u Domžalama

Ex-Yu lige 10. mar 202119:17 0 komentara
fudbal crno-belo
Shutterstock, Inc

Odigrana su dva susreta 26. kola slovenačkog šampionata. U derbiju kola Domžale i Mura odigrali su nerešeno 1:1, dok je Aluminij slavio u gostima protiv Brava minimalnim rezultatom.

Mura se bori za titulu sa Mariborom i Olimpijom i zbog toga su joj bila važna tri boda na gostovanju četvrtoplasiranim Domžalama. Gosti su poveli već u 10. minutu, a strelac je bio Karničnik. Međutim, crno-beli iz Murske Sobote nisu bili u stanju da privedu meč kraju, velikim delom i što su ostali sa igračem manje od 44. minuta kada je Pucko dobio drugi žuti karton.

Domaćin je uspeo da dođe do remija golom Podlogara u 70. minutu. Ovim rezultatom teško i jedni i drugi mogu biti zadovoljni. Mura je treća sa 44 boda, tri manje od lidera Olimpije i dva od Maribora, uz utakmicu više, dok je Domžale četvrto sa 40 bodova.

U drugom duelu dana Aluminij je golom Peteka pobedio u gostima Bravo.