Nije bravo za Olimpiju: Samo bod u gradskom derbiju

Ex-Yu lige 13. apr 202120:56 0 komentara
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Olimpije odigrali su u Ljubljani samo nerešeno 1:1 protiv ekipe Bravo u zaostaloj utakmici 27. kola prvenstva Slovenije.

Vodeći tim slovenačkog prvenstva kiksnuo je na svom stadionu Stožice protiv gradskog rivala, ekipe Bravo. Poveli su gosti golom Trontelja u 28, a izjednačio je Elšnik u 36. minutu. Domaćin je od 81. minuta imao igrača manje pošto je crveni karton dobio Andrejašić.

Olimpija, za koju su od prvog minuta igrali Vujadin Savić i Đorđe Ivanović, tako je propustila priliku da se „odlepi“ od najvećeg rivala Maribora.

Olimpija je i dalje prva na tabeli, ali ima samo dva boda više. Ljubljančani imaju 51 bod, Mariborčani 49. Treća Mura je sakupila 45 poena.

U narednom kolu Olimpija u subotu gostuje „fenjerašu“ Gorici, dok Maribor dan ranije ide na noge ekipi Aluminij.