Preokret Olimpije, šampion samo do boda

Slovenija 8. avg. 202122:26
Olimpija
print screen/NK Olimpija

Odigrana su dva susreta četvrtog kola slovenačkog šampionata. Olimpija je u gostima protiv Tabora uspela da dođe do pobede 2:1, dok je aktuelni šampion Mura odigrala samo 1:1 u gostima protiv Aluminija.

Ekipa Sava Miloševića preživela je pravi rolerkoster u Sežani. U 34. minutu gosti su imali idealnu priliku da povedu ali je Elsnik promašio penal. Kazna je stigla u 52. minutu kada je Crnomarković postigao autogol i doveo Tabor u vođstvo.

Od potencijalnog tragičara Crnomarković je izrastao u heroja za samo četiri minuta. U 56. minutu bivši štoper Javora, Čukaričkog, niškog Radničkog zatresao je mrežu i doneo izjednačenje Olimpiji. Samo pet minuta kasnije potpuni preokret a strelac je Aldair. Na taj način Olimpija je došla do druge vezane pobede, pošto je u prošlom kolu slavila u derbiju protiv Maribora i sada je na deobi drugog mesta sa Koprom, pošto obe ekipe imaju po sedam bodova, dva manje od lidera Maribora. Međutim, Olimpija ima utakmicu manje od obe ekipe. Tabor je šesti sa četiri boda.

Aktuelni šampion Mura i dalje ne zna za pobedu. Odigrala je ekipa iz Murske Sobote samo 1:1 sa Aluminijom i sada se nalazi na devetom mestu sa dva boda, ima bod manje od Aluminija koji je sedmi.