Šampion Celje se budi, Gorica gubi i bez Petrića

Slovenija 16. dec. 202019:34 > 19:36
Foto NK Celje

U Sloveniji su odigrane tri utakmice 18. kola i sve tri su završene pobedama domaćih ekipa.

Aktuelni šampion ekipa Celja dočekala je na svom stadionu Koper i posle dosta muka pobedila 2:0.

Goste je konačno u 69. minutu „otvorio“ Žan Benedičič svojim prvim golom u sezoni, da bi pobedu ekipe Dušana Kosića potvrdio Mićo Kuzmanović u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Reprezentativcu Bosne i Hercegovine bio je to peti pogodak u šampionatu.

To je tek šesta pobeda šampiona od početka sezone za skromno sedmo mesto na tabeli od ukupno deset klubova.

U meču Domžale – Aluminij slavio je domaćin sa 2:1 golovima Darija Kolobarica u drugom i Svena Kariča u 66. minutu. Strelac za goste bio je nekadašnja nada Crvene zvezde Nemanja Jakšić.

Konačno, u Sežani u duelu između Tabora i poslednjeplasirane Gorice, goste je matirao Dino Stančič u 79. minutu. U startnoj postavi domaćeg tima bio je iskusni 33-godišni Požarevljanin Marko Ristić.

Ekipu Gorice su posle ostavke Gordana Petrića vodili Aleksandar Filipović i Florijan Debenjak.

Na tabeli vodi Maribor sa 34 boda ispred Olimpije sa 32 i Mure sa 30. Na poslednja dva mesta su Aluminij sa 14 i Gorica sa deset bodova.