Savić i Ivanović drže Olimpiju na čelu, Maribor prati

Fudbal 11. mar. 202119:34 > 19:41
Vujadin Savić
NK Olimpija

U četvrtak su odigrane tri utakmice 26. kola prvenstva Slovenije, pobede su ostvarili Olimpija, Maribor i Gorica.

Vodeća Olimpija ubedljivo je slavila kao gost u Sežani protiv ekipe Tabora – 3:0.

Već u trećem minutu vodeći gol i prvenac u zelenom dresu  postigao je bivši fudbaler i kapiten Crvene zvezde Vujadin Savić. Na startu drugog poluvremena vođstvo Ljubljančana duplirao je nekadašnji fudbaler Partizana Đorđe Ivanović, a konačan rezultat u 50. minutu postavio je Andres Vombergar, sovenački fudbaler rođen u Argentini.

Fudbaleri Maribora savladali su kao domaćini u Ljudskom vrtu ekipi Kopera 4:2 i ostvarili tek drugu pobedu u poslednjih sedam utakmica u šampionatu Slovenije.

Maribor je uspeo da preokrene rezultat pošto su gosti poveli u 14. minutu pogotkom Nardina Mulahusejnovića iz penala. Markos Tavareš je izjednačio u 35. minutu na 1:1 i tim rezultatom se završilo prvo poluvremene.

U nastavku meča golove za Maribor postigli su Aleks Pihler (61), Žan Žužek (65, autogol) i Jan Mlakar (74), dok je strelac drugog gola za Koper bio Argentinac Klaudio Spineli (72).

U trećoj utakmici dana poslednjeplasirana Gorica, koju s klupe vodi Aleksandar Jović, pobedila je u gostima aktuelnog šampiona tim Celje rezultatom 1:0. Gol je postigao Matija Kavčič u 22. minutu.

Tabela: Olimpija 50, Marribor 48, Mura 44, Domžale 40, Koper 36, itd.