Savo slavio u derbiju: Olimpija bolja od Maribora

Ex-Yu lige 1. avg 202122:12 1 komentar
Srdjan Stevanovic/Getty Images

U velikom derbiju slovenačkog fudbala Olimpija je kod kuće slavila protiv Maribora 3:1 u okviru trećeg kola šampionata.

Posle startnog remija i prolaza u Evropi na mišiće protiv Birkirkare već se nadvio veliki oblak sumnje iznad novopečenog trenera Olimpije Sava Miloševića. Međutim, nekadašnji trener Partizana stekao je veliki kapital kod navijača posle velike pobede nad najvećim rivalom.

Olimpija je odigrala daleko najbolji meč ove sezone. Junak utakmice Antonio Delemea Mlinar doveo je domaćina u vođstvo u 37. minutu. Na 2:0 povisio je Almedin Ziljkić u 52. minutu, a već pomenuti Mlinar drugim golom u 56. minutu povisio je na ogromnih 3:0. Gosti su samo uspeli da smanje u 66. minutu golom Vrhoveca iz penala.

Posle ove pobede Olimpija je četvrta sa četiri boda, ali i samo dve utakmice. Ima utakmicu manje od svih ekipa ispred nje, a jedna od njih je Maribor koji ima dva boda više.

U drugom susretu dana Domžale i Tabor odigrali su nerešeno 1:1.