Senzacija u Mariboru

Slovenija 20. dec. 202020:451 komentar
SK

Fudbaleri Aluminija stigli su do boda u Mariboru (2:2) i režirali najveće iznenađenje 19. kola Prve lige Slovenije.

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu. Aluminij je dva puta vodio, preko Bosilja (22) i Prse (30), dok su Repas (23) i Vancas (38) vraćali Maribor u igru. Dres gostujućeg tima, do 86. minuta, nosio je Nemanja Jakšić.

Mura je slavila u Celju (3:1). Dvostruki strelac Marosa i Stojinović autogolom obezbedili su do 62. minuta gostujućem timu tri gola prednosti. Počasni pogodak za Celje postigao je Zaletel u finišu meča.

Bez golova završen je susret Domžala i Brava.

Maribor će prezimiti na prvom mestu, sa 38 bodova, ispred Olimpije (35), Mure (33), Kopra (30), Domžala (25). Poslednja tri mesta zauzimaju Bravo (22), Aluminij (15) i ND Gorica (10).