Slovenija: Preokret Maribora za -2 od vodeće Olimpije

Vancas Maribor
Ole Martin Wold/NTB scanpix via AP

Fudbaleri Maribora pobedili su ekipu Tabora iz Sežane sa 2:1 u utakmici 32. kola Prve lige Slovenije.

Slovenija

Iza Maribora je konačno završen ružan period. Vicešampion Slovenije je krajem aprila neočekivano ispao iz nacionalnog Kupa od ekipe Domžale (1:2), a onda 1. maja doživeo gorak poraz u Celju (1:2).

Nakon dva identična poraza, u utorak je istim rezultatom savladana ekipa Tabora i smanjena prednost vodeće Olimpije na samo dva boda, ali uz utakmicu više odigranu.

I protiv Tabora je loše krenulo. Gosti iz Sežane poveli su u Ljudskom vrtu u 23. minutu (strelac Briski), ali su Mlakar iz penala u 52. i Repas u 62. minutu preokrenuli rezultat u korist Maribora.

U drugoj utakmici odigranoj u utorak Bravo je pobedio Celje sa 2:0, tako da aktuelni šampion i dalje ostaje na pretposlednjem devetom mestu i po trenutnom plasmanu ga očekuje plej-of za opstanak.

Tabela: Olimpija 58, Maribor 56, Mura 52, Domžale 48, Koper 42, Bravo 40, Tabor 40, Aluminij 32, Celje 31, Gorica 23.