Slovenija: Šok u Ljudskom vrtu, Domžale iznenadile Maribor

Slovenija 20. apr. 202119:30 > 19:35
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Ekipa Domžale savladala je kao gost Maribor sa 3:1, dok je Aluminij slavio u Celju 1:0 u utakmicama 29. kola Prve lige Slovenije.

Slovenija

Novi kiks Maribora. Nakon dva remija, usledio je neočekivan poraz i to na domaćem terenu.

Gosti su već posle prvog poluvremena vodili sa 3:0. Strelci su bili Karič u 29, Jakupović u 38. i Ibričić iz penala u 44. minutu. Domaćin je do utešnog gola stigao preko Martinovića u 72. minutu.

I u drugom meču igranom u utorak slavili su gosti. U direktnoj borbi za opstanak Aluminij je pobedio u Celju sa 1:0 golom Kadrića u 60. minutu. Celje je kao aktuelni šampion sad pretposlednji na tabeli?!

Maribor je nakon ovog poraza propustio priliku da se približi vodećoj Olimpiji na bod zaostatka. Ovako je ostao na 50 poena, četiri manje od Ljubljančana. Mura je treća sa 46, Domžale četvrte sa 44 boda.