Soči bolji od Ahmata, Bogosavac standardan

Fudbal 7. dec. 202019:04 > 19:37
Soči
Epsilon/Getty Images

U ponedeljak je kompletirano 17. kolo ruske Premijer lige, a Soči je na “Olimpijskom stadionu Fišt” bio bolji od Ahmata iz Groznog rezultatom 2:0i prekinuo niz čečenske ekipe od pet utakmica bez poraza.

Delovalo je da će se sve odigrati drugačije kada je u 17. minutu Ahmat imao priliku da dođe u vođstvo iz jedanaesterca, ali je Bernard Beriša bio neprecizan sa bele tačke.

Kazna je došla u 31. minutu kada je na asistenciju Rudenka izjednačio hrvatski napadač Marko Dugandžić. Soči je do prednosti od 2:0 i, ispostaviće se, konačnog rezultata došao u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, a pogodak je postigao Jusupov.

Srpski defanzivac Miroslav Bogosavac odigrao je čitav meč u poraženom taboru.

Soči je sa nova tri boda “preskočio” upravo Ahmat na tabeli i došao do sedmog mesta u šampionatu. U narednom kolu protivnik će mu biti moskovski Spartak, dok će Ahmat igrati protiv Rostova u Groznom.

Mečeve ruske Premijer lige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.