Ivanić majstorijom doneo Zvezdi pobedu u derbiju i +12

Srbija - Super liga 7. apr. 202119:59 > 20:0135 komentara
Marko Ivanić FK Crvena zvezda
Foto FK Crvena zvezda

U 164. večitom derbiju Crvena zvezda je kao domaćin na stadionu Rajko Mitić zabeležila minimalnu pobedu nad Partizanom.

Partizan je mnogo bolje krenuo. Video se jasan plan u igri ekipe Aleksandra Stanojevića, da se presingom izvrši pritisak na zadnju linije Zvezde i tako dođe do polukontri i kontri. Milunović, Sanogo i Degenek imali su mnogo problema u primopredaji lopte i pravili su dosta grešaka.

Zvezda je došla do daha i igre tek posle pola sata, a onda je odmah usledila velika šansa Veljka Nikolića. Međutim, njegov šut sa oko pet metara odbranio je Vladimir Stojković. Ipak, finiš prvog dela u potpunosti je pripao Partizanu. Prvo je Holender u 41. minutu pogodio prečku, a zatim je u narednom napadu Jović šutirao sa pet metara, ali slabo samo do Borjana. Tako se na poluvreme otišlo bez golova i definitivno je taj rezultat Zvezdi više odgovarao.

Na poluvremenu Dejan Stanković je izvršio dvostruku izmenu. Izbacio je Nikolića i Petrovića ubacio Kangu i Falčinelija i rezultat se odmah video. Zvezda je mnogo energičnije ušla u drugo poluvreme, a nagrada za takav pristup došla je u 58. minutu. Kanga je odlično izveo korner, a najviše je skočio Mirko Ivanić koji je glavom pogodio dalji ugao gola Vladimira Stojkovića.

Od toga gola očekivano značajno se promenila situacija na terenu. Plan Aleksandra Stanojevića morao je da se menja, a Zvezda je čekala grešku rivala i igrala na kontru. Međutim, umalo da Partizan u 89. minutu dođe do izjednačenja. Veliku šansu sebi je stvorio Suma, ali je sjajno intervenisao Milan Borjan. Na kraju Zvezda je zabeležila pobedu, prvu posle tri meča u prvenstvu, i posle pet u svim takmičenjima.

Ovom pobedom Zvezda je došla do 86 bodova i ima čak 12 bodova više od Partizana. I nastavlja svoju seriju koja u prvenstvu iznosi čak 18 pobeda.

Tok meča:

10′ Očekivano obe ekipe su ušle rezervisanije, još se ispituju snage. Domaći tim više greši u dodavanjima, posebno Sanogo i par puta se Partizanu otvorila prilika za ozbiljnije pretnje. Ipak, prva šansa usledila je posle kornera Natha, kada je najviši u šesnaestercu crveno-belih bio mladi Vujačić ali je šutirao preko gola.

13′ Prvi žuti karton na utakmici dobija Milan Rodić, koji je zakasnio sa startom i potpuno zaslužio javnu opomenu.

15′ Konačno i jedan malo opasniji napad Crvene zvezde. Sanogo je osvojio loptu na sredini terena, lopta je posle niza grešaka došla do Aleksandra Kataija koji je sa 20-ak metara šutirao visoko preko gola Stojkovića.

19′ Posle jedne greške Milunovića Partizan je došao u opasnu situaciju. Na kraju je na odbijenu loptu od strane Borjana naleteo Asano van kaznenog prostora, šutirao oštro, ali preko gola.

21′ Najzad i prvi šut u okvir gola. Posle greške u zadnjoj liniji Partizana lopta je došla do igrača u crveno-belim dresovima. Na kraju je preuzeo odgovornost Katai, šutirao iskosa sa 17 metara, ali pravo u Vladimira Stojkovića.

26′ Obećavajuća situacija za crno-bele. Slobodan udarac sa 17 metara, ali Natho pogađa samo živi zid i biće korner.

27′ Još jedan pokušaj crno-belih. Ponovo Asano. Japanac je nezgodno i jako šutirao, ali je lopta pogodila nekog od domaćih i umalo prevarila Borjana. Lopta je otišla u korner.

34′ Najbolja šansa na meču i to za Crvenu zvezdu. Sjajnu solo akciju imao je Ivanić, koji je proigrao Gajića, a reprezentativni desni bek ubacio u srce šesnaesterca. Tamo je do lopte došao Veljko Nikolić, koji je posle driblinga šutirao, ali je Stojković odlično odbranio.

37′ Dejan Stanković dobija žuti karton zbog prigovora sudijama.

40′ Zvezda definitivno bolja u poslednjih 10 minuta. Ovog puta ponovo je pretio sa distance Katai, koji je uhvatio poluvolej, ali je lopta išla preko gola.

41′ U jeku inicijative Zvezde Partizan dolazi do velike prilike. Posle kornera crveno-belih gosti kreću u brz kontranapad, lopta je došla do Holendera, koji je iskosa sa leve strane pogodio prečku.

42′ Nova sjajna prilika za Partizan. Lopta je došla na pet metara od gola Borjana, Jović joj je bio najbliži, ali je nije najbolje zahvatio, tako da je Borjan odbranio.

Poluvreme. Za razliku od nekih ranijih derbija, ovaj je, makar u prvom poluvremenu, bio prilično dinamičan. Ipak, bilo je mnogo grešaka, posebno kod domaćih fudbalera, ali i nekoliko sjajnih prilika. Partizan je generalno bio bolji, a najbliži golu bio je u finišu prvog dela kada je Holender pogodio prečku i Jović šutirao u Borjana sa pet metara. Na drugoj strani Zvezda je mogla do prednosti preko Nikolića, čiji je šut sa pet metara odbranio Vladimir Stojković.

46′ Stanković je na poluvremenu izvršio dve izmene. Kanga je ušao umesto Petrovića a Falčineli umesto Nikolića, dok je Stanojević izveo Jovića i uveo Lazara Markovića.

52′ Prva opasnija situacija u drugom poluvremenu ispred gola Partizana. Lepa akcija Kataija, koji je proigrao Bena na nekih 18 metara. Reprezentativac Komorskih Ostrva snažno je šutirao, ali neprecizno preko gola.

54′ Lazar Marković sjajno uposlio Asana, koji je imao novu šansu. Ovog puta je šutirao u okvir gola, ali pravo u ruke Borjana.

58′ GOOOOLLLLLL!!!!!!! Nije kome je nuđeno, već kome je suđeno. Najbolji Zvezdin igrač na ovom meču Mirko Ivanić postiže pogodak i dovodi Zvezdu u vođstvo. Odlično je korner izveo Gejlor Kanga, a Mirko Ivanić najviše skočio pored Zdjelara i izuzetno preciznim udarcem glavom savladao Stojkovića.

59′ Stanojević odmah reaguje. Izvodi iz igre Natha a uvodi Sumu.

67′ Suma pokušava iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali samo do živog zida.

70′ Slobodan udarac i na drugoj strani. Šutirao je Ben sa 17 metara, ali samo do živog zida. Međutim, lopta se odbila prvo do Sanoga, a onda došla do Ivanića koji je blokiran sa nekih 11 metara. Velika šansa za Zvezdu.

71′ Izlazi Zdjelar ulazi Jojić.

74′ Izmena i u Zvezdi. Izašao je Katai ušao Slavoljub Srnić.

75′ Gužva fudbalera dva tima, a na kraju Novak Simović je rešio situaciju žutim kartonima Degeneku i Sumi.

87′ Miljković dobio žuti karton. Pavkov ulazi umesto povređenog Falčinelija, a Gobeljić umesto Rodića.

88′ Stevanović ušao u igru umesto Holendera.

89′ Sjajna šansa za Sumu. Izlomio je nekoliko igrača u šesnaestercu, šutirao iz izgledne pozicije, ali se Borjan kao mačka bacio i spasio Zvezdu.