Superliga (ž): Preokret Zvezde, derbi pun incidenata

facebook.com/ZFKCrvenaZvezda

U derbiju drugog kola fudbalske Superlige za žene Vojvodina je dočekala u Novom Sadu Crvenu zvezdu. Gošće su slavile sa 3:1, ali je sama utakmica ostala u senci brojnih incidenata.

Prvo je golman Novosađanki Tanja Đapić udarila Jovanu Aranđelović i dobila samo žuti karton. Međutim, svega nekoliko minuta kasnije, ponovo je Đapić bila u glavnoj ulozi, ušla u sukob sa kapitenom gostujuće ekipe Milicom Mijatović i obe su dobile crveni karton.

Vojvodina je vodila na poluvremenu sa 1:0, ali je Zvezda sa dva gola Katarine Đorđević i jednim Mirele Tenkov, uspela da dođe do tri boda. Međutim, tu nije bio kraj dešavanjima na terenu Sportskog centra Vujadina Boškov. Jedan od predstavnika Vojvodine Dragan Čapelja po završetku meča, verovatno revoltiran radovanjem Zvezdinih fudbalerki, prišao je najmlađoj 18-godišnjoj Neveni Milanović i udario šamar. Čapelja je priveden u policijsku stanicu i slučaj je predat dežurnom sudiji za prekršaje.

Crvena zvezda deli lidersko mesto posle prva dva kola sa maksimalnih šest bodova, koliko još imaju Sloga i Mašinac.