Vujaklija postigao het-trik na debiju za Crvenu zvezdu

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su slovenačkog drugoligaša Ankaran rezultatom 7:0 u prvom kontrolnom meču tokom zimskih priprema.

Šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović je pružio šansu velikom broju igrača, pa su tako u prvom poluvremenu igrali Manojlović, Petković, Luković, Le Talek, Anđelković, Donald, Poletanović, Plavšić, Srnić, Sikimić i Pavkov, a u drugom : Supić, Mijailović, Frimpong, Stojanović, Ristić, Račić, Andrija Luković, Milić, Adžić, Vujaklija i Vučićević.

U prvom poluvremenu napadač Zvezde Predrag Sikimić promašio je tri zicera, a jedini gol u tom delu meča je postigao Aleksandar Luković.

U drugom delu utakmice, beogradska ekipa je bila mnogo raspoloženija, pa je tako novajlija Srđan Vujaklija na svom debiju postigao het-trik. On je pogođao mrežu Ankarana u 65, 82. i 89. minutu.

U strelce su se još upisali Andrija Luković iz penala (u šesnaestercu fauliran Luka Adžić), Vanja Vučićević i još jedan debitant Nemanja Milić.