Plavšić i Petković za pobedu Zvezde

Gettty Images/ Giuseppe Bellini

U prvom kolu Superlige Srbije posle zimske pauze na stadionu "Rajko Mitić" fudbaleri Crvene zvezde su savladali Novi Pazar sa 2:0.

Strelci na „Marakani“ su bili Plavšić u 40. i Petković u 81. minutu.

Šampion Srbije je krenuo ofanzivno od početka meča, a prvu šansu je imao u 10. minutu kada je Kanga asistirao Ruizu, ali on šutira pored stative gola Živkovića.

Deset minuta kasnije su pokušali i Donald i Marko Petković, ali je mreža Pazaraca ostala netaknuta. Tim Miodraga Božovića je nastavio da kontroliše igru, a najzad je uspeo da probije „bunker“ u 40. minutu, kada je pogodio Srđan Plavšić.

Plavšić je odično šutirao iskosa sa desne strane sa nekih dvadesetak metara, lopta je nezgodno odskočila u šesnaestercu i prevarila golmana Novog Pazara Mladena Živkovića.

Drugi deo igre nije doneo previše uzbuđenja. Zvezda je kontrolisala situaciju na terenu, a Novi Pazar nije uspevao da pripreti Manojloviću.

U 76. minutu na teren je ušao i Nenad Milijaš, nekadašnji kapiten crveno-belih, što je izazvalo veliko oduševljenje Delija.

Zvezda je drugi gol postigla u 81. minutu, kada je posle slobodnog udarca Milijaša lopta proletela kroz šesnaesterac Pazara, stigla do Le Taleka, koji je prosledio do Marka Petkovića, koji glavom donosi 2:0.

Nenad Milijaš je još jednom podsetio koliko je opasan iz slobodnjaka u 86. minutu, ali je lopta prošla tek uz levu stativu gola Novog Pazara, te se rezultat nije menjao.

Zvezda je i dalje prva na tabeli Superlige sa 57 bodova, dok je Novi Pazar na poslednjoj poziciji i ima 12 bodova.

ZVEZDA: Manojlović – Petković, Luković, Frimpong, Anđelković – Le Talek (od 84. Pavkov), Donald, Plavšić, Kanga (od 76. Miljaš), Ruiz (od 79. Adžić) – Boaći.

NOVI PAZAR:Živković – Vasilić, Knežević, Ignjatović, Marić – Vusljanin (od 63. Perović), Tasić, Krstić, Sinđić (od 81. Brunčević), Plavšić – Marković (od 49. Muslimović).