SL: Zvezda sa +3 na "večiti" derbi, Partizan iz 1 u 2

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana ostvarili su pobede i u poslednjem kolu regularnog dela Superlige Srbije, pa će "večiti" u novi derbi sa tri boda razlike.

Zvezda je savladala Borac 2:0, pogocima Gelora Kange iz penala i Ričmonda Boaćija, posle promašenog jedanaesterca Džona Ruisa na svom terenu.

Time je zadržala šest bodova ispred najvećeg rivala na prvoj poziciji.

Partizan je zamalo izgubio titulu već ovog četvrtka u Novom Pazaru, ali je treći put u nizu slavio posle preokreta, ovaj put sa 3:1.

Domaćin je poveo već u trećem minutu, Marković je pogodio sa ivice kaznenog prostora posle odbitka, dok crno-bele u život vraća tandem Leonardo-Đurđević.

Brazilac sjajno asistira srpskom reprezentativcu za izjednačenje u 52. minutu, a onda sam pogađa za potpuni preokret u 73.

Tačku na meč u Novom Pazaru stavlja Marko Jevtović u nadoknadi vremena, pa Partizan konačno uspeva da slavi na ovom gostovanju.

Partizan je slavio šesti put u nizu i produžio seriju mečeva bez poraza na 27. Đurđević je postigao 18. gol, na osmom uzastopnom, a 12. od poslednjih 13 mečeva.

S obzirom na to da se pred plej-of polove bodovi, Zvezda u prvo kolo u kojem će dočekati Partizan u utorak ima tri boda više od najvećeg rivala.

U prethodna dva susreta „večitih“ ove sezone, Partizan je slavio jesenas na svom terenu 1:0, dok je pre nekoliko meseci bilo 1:1 na „Rajku Mitiću“.