Partizan ukrotio Zmajeve, nova pobeda crno-belih

FK Partizan

U petom kolu doigravanja za šampiona Srbije, Partizan je pred praznim tribinama stadiona u Humskoj savladao Voždovac 2:1, nakon preokreta. Voždovac će prvu pobedu protiv Partizana morati da traže sledeće sezone.

Utakmica je počela u usporenom ritmu, Miletić i Janković su imali prilike, ali ništa se značajno nije dešavalo.

Tavamba nije iskoristio jednu lepu priliku jer je pao i nije uspeo da dođe do lopte. Igrao se 15. minut.

Tri minuta kasnije, Voždovac je poveo sa 1:0. Georgijević je sjajno reagovao na dugu loptu i lobovao Stevanovića koji je pokušao da istrči, ali se to pokazalo kao loša odluka.

Jevtović i Đurđević su imali prilike da donesu Partizanu izjednačenje do poluvremena, ali su Zmajevi dobro sprovodili svoj plan da se brane i čuvaju rezultat.

Nakon samo dva minuta igre u drugom poluvremenu, Partizan je došao do izjednačenja. Leonardo se našao sam ispred Popovića koji je u prvom poluvremenu imao nekoliko odličnih intervencija, ali ovoga puta je matiran.

Leonardu je ovo bio 21. gol u prvenstvu.

Nakon sat vremena igre, sudija Dragan Čolović poslao je trenera Partizana Marka Nikolića na tribine. Nikolić je nešto prigovorio četvrtom sudiji koji je pozvao Čolovića, a glavni arbitar je reagovao tako što je isključio trenera domaćih.

Napadao je Partizan, Voždovac se organizovano branio, ali je u 72. minutu u jednom napadu crno-belih lopta pogodila Putinčanina u ruku u kaznenom prostoru i Partizanu je dosuđen jedanaesterac.

Sa bele tačke je siguran bio Uroš Đurđević u 73. minutu meča.

Partizanu i Voždovcu su do kraja sezone ostala još po dva meča. Partizan će u sredu u goste Radničkom, a u poslednjem kolu (ponovo bez navijača) crno-beli igraju protiv Mladosti. Zmajevima je ostalo još da u sredu odigraju meč na Krovu sa Vojvodinom, a u poslenjem kolu će u goste Napretku u Kruševac.

Partizan na tabeli, bar dok se ne završi meč između Crvene zvezde i Mladosti, ima šest bodova više od večitog rivala.

Igrači Partizana su nakon meča izašli sa terena i sa stadiona gde su se pridružili navijačima koji su gledali meč na video bimu ispred stadiona.