Stolica: Nisam se osećao dobro, ne okrećem leđa timu

Dino Panato, Getty Images Sport

Podigla se u subotu velika prašina oko utakmice koju su u Nišu odigrali Radnički i Vojvodina. U centru pažnje našao se trener novosadskog tima Ilija Stolica.

Meč je završen rezultatom 1:1. Vojvodina je vodiila od 54. do 89. minuta kada je Radnički izjednačio iz penala. Eze je dobio drugi žuti karton i morao je da napusti teren u 46. minutu, a malo nakon njega klupu je svojom odlukom napustio i Ilija Stolica.

Stolica se nakon meča nije pojavio ni na konferenciji za štampu, a novinarima se obratio njegov pomoćnik Aleksandar Linta.

Dan kasnije, čini se da su se strasti smirile, bar sudeći po izjavi koju je Stolica dao za Novosti.

‘Nisam se osećao dobro i o tome sam obavestio ljude oko sebe. Smatrao sam da je najbolje da se sklonim. Odmah da kažem, da mi na pamet nije palo da odstupim. Nikada sebi neću dozvoliti da igračima okrenem leđa, a znam s kakvim ogromnim pritiscima se bore. Daleko od toga’‘, rekao je Stolica.

Igrače je Stoloca pohvalio za ono što su u Nišu ostvarili “snagom inata i motiva“. Sporna dešavanja na utakmici nije želeo dalje da komentariše, i pozvao je javnost i novinare da pogledaju snimak tih detalja sa “Čaira“.

“Meni je najvažnije da su se momci pokazali u pravom izdanju. Nadigrali su Mladost u Lučanima ubedljivo, u meču sa Crvenom zvezdom prikazali na kom nivou igraju, a u Nišu, gde se niko od gostiju nije radovao, potvrdili su visok nivo“, zaključio je Stolica.