Novi poraz Radničkog, Čuka sa treće pozicije u plej-of

FK Čukarički

Fudbaleri Napretka savladali su niški Radnički kod kuće rezultatom 3:1 u poslednjem kolu ligaškog dela Superlige Srbije.

U izuzetno uzbudljivom meču u Kruševcu, pitanje pobednika je rešeno u finišu, a junak domaćih bio je rezervista Rušević, koji je golovima u 81. i 82. minutu doneo trijumf Napretku.

Pre toga, Kruševljani su poveli preko Ndiajea u 16, da bi Stojanović u 34. minutu postigao jedini gol za Nišlije.

To je za Radnički treći poraz u poslednje četiri utakmice, pa će taj tim sa četvrtog mesta ući u plej-of. Na poziciji tri preskočio ga je Čukarički, koji je remizirao sa Voždovcem na Krovu bez golova.

U ostalim mečevima, Vojvodina je bez Ilije Stolice, koji je podneo neopozivu ostavku, savladala Rad posle preokreta 2:1. Tim sa Banjice je poveo preko Denića u 28. minutu, da bi u drugom poluvremenu Putinčanin u 71. i Arsić u 90+1. doveli Vošu do preokreta i pobede.

Pobedu kod kuće ostvario je i Spartak, pošto je bio bolji od Radnika 3:1. Golove za domaće postigli su Savković u devetom, Đuričin u 24. i Čečarić u 56. Počasni pogodak za Radnik dao je Pavlović u 33.

Mačva je u Šapcu dobila Mladost 2:1, a najzaslužniji za trijumf bio je Adamović sa dva gola, u 51. i 55. minutu. Gol za Lučance dao je Pejović u 61.

Istim rezultatom, Javor je bio bolji od Bačke, golovima Mrkaića u 34. i Mrkaića u 90+3. Za goste se u strelce upisao Mićić u 52.