Prva pobeda Zemuna u sezoni, remi na Brdu

Srbija - Super liga 1. sep. 201819:09 > 20:14
Mark Dadswell, Getty Images

Fudbaleri Zemuna savladali su na svom terenu u 7. kolu Superlige Srbije Rad rezultatom 1:0. U drugom meču dana Čukarički i Radnički iz Niša su igrali 1:1. U Kruševcu i Surdulici bez golova.

Izabranici trenera Miloša Kruščića su ostvarili prvu pobedu u sezoni Superlige, pošto su prethodno ubeležili četiri poraza i dva remija.

Jedini strelac na stadionu u Gornjoj varoši bio je 22-godišnji crnogorski ofanzivac Filip Kukuličić, koji je mrežu Građevinara zatresao u 46. minutu.

Zemun posle prve pobede ima pet bodova na 14. poziciji na tabeli, dok Rad ima dva boda više na 11. mestu.

Na Banovom brdu je Čukaričkom gostovao Radnički iz Niša, a trener ekipe sa juga Srbije Nenad Lalatović je vodio ekipu protiv bivšeg kluba. Na kraju utakmica je završena rezultatom 1:1.

Luka Stojanović je doneo prednost Brđanima u 23. minutu, dok je šest minuta kasnije defanzivac Čukaričkog Miladin Stevanović autogolom postavio konačan rezultat.

Radnički je drugi na tabeli sa 14 bodova, bodom manje od Crvene zvezde, koja ima i dva meča manje, dok je Čukarički treći sa 12 bodova.

Subotu su zaključila dva meča završena bez golova.

Napredak je u Kruševcu dočekao Voždovac, a domaćin je imao priliku da sa bele tačke dođe do pobede, ali je Vukanović promašio penal u 63. minutu. Mihajlov je za skrivljen jedanaesterac dobio crveni karton.

Golova nije bilo ni u meču Radnika u Proletera u Surdulici.