Šestica Zvezde pred istorijski meč sa Napolijem

Print screen/SK

Crvena Zvezda je u duelu sedmog kola Superlige savladala Radnik iz Surdulice na svom stadionu sa ubedljivih 6:0, i tako svojim navijačima priredila najbolju moguću uvertiru pred nastup u Ligi Šampiona.

Aktuelni šampion prvi je na tabeli sa maksimalnim učinkom od 21 boda i gol razlikom 22:3.

Gosti su u 26. minutu ostali sa desetoricom na terenu, pošto je Nikola Vasiljević faulirao Ričmonda Boaćija u izglednoj prilici na oko 20 metara od gola, i dobio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost Zvezda uspeva da materijalizuje već sedam minuta kasnije, kada je nakon sjajnog prodora Marka Marina Boaći sa oko šest metara poslao loptu u mrežu.

U 42. minutu domaćin povećava prednost, ponovo je tandem novajlija bio u centru pažnje, Boaći se odužio Marinu asistencijom, a nekadašnji fudbaler Čelsija uputio snažan udarac sa ivice šesnaesterca, neodbranjiv za golmana ekipe iz Surdulice.

Zvezdini stranci nastavili su da tresu mrežu, u 52. minutu u strelce se upisao i Brazilac Kafu, posle ubačene lopte sa desne strane.

Povratnik Boaći je u 62. minutu postigao drugi pogodak, pa je na semaforu pisalo 4:0.

Još jedan igrač koji je pojačao crveno-bele pred nastup u Ligi Šampiona, Goran Čaušić, postigao je prvenac u 73. minutu.

Pravilo postizanja golova na svakih desetak minuta nastavio je rezervista Nikola Stojiljković, koji je ušao u igru umesto Boaćija – igrao se 81. minutu kada je Stojiljković povisio na 6:0, iskoristivši centaršut Rodića.

Šampion Srbije je na ovom meču imao specijalnog gosta, osvajač US Opena Novak Đoković posetio je igrače Zvezde i poželeo im sreću u Ligi Šampiona, gde u utorak igraju istorijski duel sa Napolijem.