Pavkov i Jovančić za pobedu CZ, u Lučanima tri penala

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju sa odličnim igrama u srpskom prvenstvu - beogradski tim slavio je u 13. kolu protiv Mačve 2:0 na Gradskom stadionu u Šapcu i tako zabeležio četvrtu pobedu zaredom u Superligi.

Zvezda je imala nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, ali je do vođstva morala da sačeka do 38. minuta, kada je Milan Pavkov na drugoj stativi bio najviši u skoku i glavom pretvorio Simićev centaršut u vođstvo crveno-belih od 1:0.

Pre toga, Pavkov je u 15. minutu imao dobru šansu, a 35. minutu Benov gol je poništen zbog ofsajda.

U 60. minutu Zvezda je duplirala vođstvo i postavila konačan rezultat preko Dušana Jovančića – vezista crveno-belih odigrao je sa Benom dupli pas i sam izašao pred golmana Puletića i pogodio za 2:0.

Do kraja meča bilo je još uzbuđenja – u 80. minutu aktivni Ben je pogodio prečku iz slobodnog udarca, a u 91. minutu Ristivojević je dobio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Slavoljubom Srnićem.

Crvena zvezda trenutno je na čelu tabele sa 37 od mogućih 39 bodova u prvih 13 kola prvenstva, a najbliži pratilac crveno-belima je ekipa Radničkog iz Niša. Mačva je trenutno 11. sa pet poraza u prethodnih šest kola.

U narednom kolu Zvezda u sredu dočekuje Bačku, a Mačva će istog dana u Niš na gostovanje Radničkom.

Mladost je u Lučanima u poslednjem meču kola savladala Spartak Ždrepčevu krv sa 2:1.

Meč su obeležila tri penala. Pejović je prvo doneo prednost domaćinu u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu, da bi se ponovo zakuvalo u finišu meča. Denković je u 90. minutu pogodio sa penala za Spartak, da bi u trećem minutu nadoknade za pobedu Mladosti ponovo bio precizan Pejović.

U subotu je Partizan u Beogradu remizirao 1:1 sa kruševačkim Napretkom.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Superlige Srbije.