Napredak siguran u Zemunu, Mačva ukrotila Zmajeve

Srbija - Super liga 4. nov 201815:11 > 17:57
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Fudbaleri Napretka slavili su u meču 15. kola Superlige Srbije protiv Zemuna 2:0. Slavila je i Mačva protiv Voždovca, a Rad i Spartak odigrali su nerešeno.

Gosti iz Kruševca su tako stigli do šestog trijumfa u sezoni.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a pitanje pobednika ekipa Napretka rešila je za deset minuta.

Vulić je pogodio u 75. minutu, posle asistencije Ndiajea.

Konačnih 2:0 postavio je Boranijašević u 85. minutu, a drugu asistenciju na meču zabeležio je Ndiaje.

Napredak je peti na tabeli sa 25 bodova, dva manje od Partizana.

Zemun je na 12. poziciji sa 13 bodova.

Pobedu je u 15. kolu u pisala i Mačva koja je sa 2:0 bila bolja od Voždovca i svog nekadašnjeg trenera Dragana Aničića.

Miloš Mihajlov je u trećem minutu nadoknade skrivio penal, dobio dugi žuti karton a Mladen Lazarević je bio siguran sa bele tačke za prvi gol na meču. Domaćin je pobedu potvrdio na isteku sedmog minuta nadoknade vremena golom Nenada Gavrića.

U duelu Rada i Spartaka Ždrepčeva krv bilo je 1:1.

Rad je od 69. minuta igrao sa desetoricom igrača nakon što je Aleksandar Busnić dobio drugi žuti karton, a minut kasnije Stefan Denković je sa bele tačke doneo prednost Spartaku. Sa igračem manje Građevinari dolaze do izjednačenja u 83. minutu a strelac je bio Bogdan Mladenović.

I Spartak je meč završio sa igračem manje jer je Vladimir Torbica u finišu meča u manje od minut dobio dva žuta kartona i meč je za njega završen u 88. minutu.

Pogledajte rezultate i tabelu Superlige Srbije.