Partizan se revanširao Radniku, Čukarički ubedljiv

FK Partizan

Fudbaleri Partizana zabeležili su drugu vezanu pobedu, pošto su na svom terenu savladali Radnik sa 2:0 u 16. kolu Super lige. Golove za Partizan postigli su Rikardo Gomeš u 42. i Đorđe Ivanović u 89. minutu.

Izabranici Zorana Mirkovića su jedini poraz ove sezone doživeli upravo od ekipe iz Surdulice u avgustu ove godine, pa su joj se na ovaj način revanširali.

Crno-beli su imali inicijativu od početka. Kako je vreme proticalo domaći su igrali sve bolje, pa su se ređale prilike pred golom Radnika. Nagrada je došla u 42. minutu kada je Rikardo postigao gol. Nikolić je proigrao Jankovića, koji je poslao loptu u prostor ka Rikardu, a ovaj poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov peti pogodak u Superligi.

Početkom drugog poluvremena upravo je Nikolić imao priliku da duplira vođstvo Partizana. Janković je prošao po levom boku, uputio loptu na drugu stativu prema Nikoliću, koji je sa dva metra promašio ceo gol.

Crno-beli su i u nastavku stvarali šanse, ali se dobro branio Radnik. Tek u 89. minutu su Beograđani došli do drugog gola. Precizan je bio Ivanović.

Partizan je zabeležio drugu vetanu pobedu, pa je sa 33 boda na trećem mestu. Radnik je sa 15 na 13. mestu.

FK Čukarički

I Čukarički je vezao drugu pobedu, pošto je u gostima savladao Zemun sa 3:0. Prednost gostima doneo je Ovusu u 28. minutu. Brđani su kontrolisali situciju i u nastavku. Ređale su se šanse, pa je Mudrinski duplirao vođstvo Čuke u 74. minutu. Asistirao mu je upravo Ovusu. Konačni rezultat postavio je rezervisa Kajević samo pet minuta kasnije.

Čukarički je četvrti na tabeli sa 32 boda, a Zemun je 14. sa 13.

Uprkos promašenom penalu Makarića u 83. minutu, Bačka je savladala Voždovac minimalnim rezultatom. Pobedu timu Dragana Đorđevića doneo je Radinović u nadoknadi vremena.

Sa nova tri boda, Bačka je 10. na tabeli sa 16 bodova, dok je Voždovac 12. sa 15.

Iako je od 60. minuta, posle isključenja Ristivojevića, imao igrača više, subotički Spartak nije uspeo da savlada Mačvu. Meč u Šapcu završen je bez golova.

Bio je to treći vezani remi Subotičana, koji su 16. u poretku sa 12 bodova. Mačva je deveta sa 17.