Zvezda ne staje – sporno vođstvo, pa ubedljiv trijumf

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Dinamo iz Vranja na gostovanju sa 3:0 u 16. kolu Superlige Srbije i upisali osmi uzastopni trijumf u tom takmičenju. Fudbaleri Mladosti su u Lučanima slavili protiv Vojvodine.

Strelci za crveno-bele bili su Nikola Stojiljković u 28, Srđan Babić u 48. i Veljko Simić u 56. minutu.

Srpski šampion sa 46 bodova odlazi na reprezentativnu pauzu, čime je zadržao devet poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Radnički, a 13 više od trećeplasiranog Partizana.

Vranjanci su, sa druge strane, ostali poslednji sa sedam bodova.

Očekivano, Beograđani su od starta diktirali tempo utakmice u Surdulici, uprkos tome što trener Vladan Milojević nije mogao da računa na najjači sastav. Van tima su bili Milan Borjan, Vujadin Savić, Filip Stojković, Dušan Jovančić i Ričmond Boaći, dok je El Fardu Ben ostao na klupi.

Povezano

Prvi ozbiljniju priliku Zvezda je imala u 25. minutu, kad je Marko Marin probao direktno iz kornera, međutim, golman Uroš Đurić je dobro reagovao. To je bila uvertira u ono što je usledilo tri minuta kasnije.

Domaći su vratili loptu do Đurića, koji se poigravao sa njom na 16 metara od gola i probao da predribla Stojiljkovića, ali mu je ovaj oduzeo i sproveo u praznu mrežu.

Na ponovljenom snimku se, ipak, vidi da je Stojiljković tom prilikom najpre udario po nozi stamenog golmana. Sudija Nenad Đokić to nije okarakterisao kao faul, pa se može reći da su domaći oštećeni.

Do poluvremena je viđena samo jedna izgledna prilika za goste, kad je Ebisilio šutirao pored gola, da bi crveno-beli meč rešili u uvodnih deset minuta drugog dela.

Najpre je Babić sjajno skočio posle centaršuta Ebislija i povisio na 2:0, dok je nekoliko trenutaka kasnije najlepšu akciju na meču, u kojoj su učestvovali Marin i Hajdin, pogotkom krunisao Simić i postavio konačan rezultat.

Do kraja se još jednom zatresla mreža Dinama, gol je postigao Joveljić, ali je on poništen zbog ofsajda. I ta situacija, poput pogotka Stojiljkovića, ostaje sporna pošto ne deluje da je mladi napadač bio u nedozvoljenoj poziciji.

Zvezda posle reprezentativne pauze gostuje Radničkom u Nišu, a Dinamo igra sa Partizanom u Humskoj.

Fudbaleri Mladosti došli su do sedme pobede u sezoni i prekinuli seriju od dva poraza tako što su na svom terenu sa 1:0 savladali Vojvodinu kojoj je ovo sedmi poraz u šampionatu.

Meč je rešen u 34. minutu kada je sa bele tačke za domaćina precizan bio Aleksandar Pejović.

Vojvodina je meč završila sa igračem manje jer je u trećem minutu nadiknade direktan crveni karton dobio Nikola Antić.

Kruševački Napredak je slavio protiv Rada na gostovanju 2:0, golovima Vukanovića u 19. i Vulića u 42. minutu. Asistent kod oba pogotka bio je Alivodić.

Napretku je to treća pobeda u nizu i sada je peti sa 28 bodova. Rad, koji je u petak ostao bez trenera Zorana Milinkovića, zauzima 11. mesto sa 15 poena.